Trening na skakance – efekty

Trening na skakance od zawsze!

Trening na skakance efekty 300x249 Trening na skakance – efektyTrening na skakance  wielu z nas towarzyszył w dzieciństwie. Każdy z nas zna tę dziecinną zabawkę, która potrafi dać mnóstwo radości. Szkoda, iż postanawiając wydorośleć uznaliśmy ją za bezużyteczny sprzęt rzucając w kąt. Okazuje się, że płynące z niej profity dla naszego zdrowia są naprawdę cenne.

Efekty i techniki skakania na skakance

Skakanie na skakance to przede wszystkim spalanie tłuszczu, modelowanie sylwetki i poprawa sprawności, kondycji. Czyli to wszystko, co jest nam potrzebne do dobrego wyglądu i zdecydowanie lepszego samopoczucia.

Jeszcze lepsze samopoczucie wywołamy odpowiednim planem dietetycznym. Dostosowanym do indywidualnych potrzeb i efektywnie gubiący zbędne kilogramy. To rewelacyjne połączenie!

Trening na skakance w szczególności rzeźbi łydki, uda, pośladki i ramiona. By wyrzeźbić brzuch , pomiędzy  3-6 minutowymi seriami ( między skakaniem) możesz wykonywać brzuszki, kręcić hula – hop, czy też wykonywać inne ćwiczenia np. wymachy nogami.

Najlepsze efekty osiągniesz skacząc około pół godziny dziennie. Możesz to czynić ( jak powyżej wspomniano) seriami  np. 3-6 minut , 6-8 serii, jak i ciągiem. Możliwości są tu uzależnione od twej kondycji, jak i stanu zdrowia.

Pamiętaj, jak przy każdych aerobowych ćwiczeniach tak i tu istotna jest kilkuminutowa rozgrzewka ( zwłaszcza miej na uwadze swoje stawy).

Trening na skakance  – kilka uwag

Podczas treningu na skakance pamiętaj:

1. Skakać nie mogą osoby z dużą nadwagą – BMI powyżej 28, osoby mające problemy ze stawami, układem krążenia , osteoporozą i zaburzeniami równowagi.

2.  Skacz w amortyzujących butach ( jak do biegania) i na kauczukowej, drewnianej czy akrylowej, tartanowej nawierzchni.

3. Najlepszą techniką jest mieszanie stylów skakania – lajkonik ( bieg w miejscu), żabka ( złączone stopy), na jednej nóżce, ósemki( krzyżowanie linki przed sobą),podskoki z wykrokiem. To co przyjdzie ci do głowy i będzie wykonalne –tak skacz : na boki , w przód, w tył itp.

4. Im lżejsza skakanka tym efektywniejszy trening. Czyli najlepsze , te dziecięce ze sznurka.

5. Długość – po stanięciu na skakankę stopami jej końce nie powinny sięgać wyżej niż do pach.

6. Podczas skakania staraj się o proste plecy, a ruchy wykonuj nadgarstkami –  nie barkami.

Trening na skakance i jego efekty nie pozwolą długo na siebie czekać! By w szybki sposób osiągnąć wspaniałe rezultaty wspomóż się L-karnityną. Sprawdź sam/ sama!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fitness .