Atlas ćwiczeń Cz.7 – najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzucha

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Atlas ćwiczeń Cz.7 najlepsze ćwiczenia na brzuch 300x171 Atlas ćwiczeń Cz.7   najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzuchaKażdy z nas marzy o płaskim i wyrzeźbionym brzuchu, ponieważ to wspaniały atrybut  kobiet, jak i mężczyzn. Dobrze wyrzeźbiony brzuch (poza samym aspektem estetycznym) jest niemal w 100% oznaką sprawności fizycznej i zdrowia, oraz przyciąga płeć przeciwną. Aby szybko osiągnąć oczekiwane rezultaty potrzebne są odpowiednie ćwiczenia na brzuch.

Brzuch to najtrudniejsza do wyrzeźbienia część ciała w porównaniu do całej sylwetki. Wymaga również wiele wysiłku, by już zdobyte mięśnie utrzymać. Dlaczego? Na brzuchu gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej i przez to należy bardziej dbać o tę część ciała. Ćwiczenia na brzuch muszą być wykonywane częściej niż ćwiczenia na resztę ciała.

Brzuch składa się z 4 grup mięśniowych:

- prosty

- skośny zewnętrzny

- skośny wewnętrzny

- poprzeczny

Aby dobrze rozwinąć mięśnie brzucha, należy  wykonywać ćwiczenia, które służą rozwojowi poszczególnych części mięśnia. Konkretnie je atakować (pod różnymi kątami).

Najlepsze Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Każdy z nas spotyka się z problemem: „ jakie ćwiczenia wykonywać na mięśnie brzucha” ? Najlepszym sposobem jest wybierać sprawdzone plany treningowe. Wyróżniają się one tym, iż nawet osoba, która nigdy nie ćwiczyła mięśni brzucha może je rozpocząć po ich przeczytaniu.

A6W- aerobiczna 6 weidera to plan, w którym jedna sesja trwa 42 dni . Składa się z 6 ćwiczeń angażujących różne partie mięśni. Trening zaczynamy od małej ilości powtórzeń i serii. Z każdym dniem zwiększa się intensywność. Maksymalny czas trwania 40minut.

ABS trening -  plan, który składa się z 7 ćwiczeń i aż 9 poziomów trudności. Każde z nich angażuje inne partie mięśni brzucha. Wraz z naszym rozwojem zwiększamy poziom trudności.

Aby plany przyniosły rezultat, musimy ich przestrzegać w 100%  i wykonywać ćwiczenia dokładnie! Nie okłamywać samego/ samej siebie, że ćwiczenie wykonujemy dobrze, gdy tak nie jest. Ściśle przestrzegając zaleceń zobaczmy zaskakujące efekty.

Ćwiczenia na brzuch – super metoda

Nasze plany treningowe są naprawdę dobre, ale co zrobić, by zdobyć jeszcze większe efekty??

Otóż nasz brzuch, tak jak i każde mięśnie przyzwyczajają się do poszczególnych ćwiczeń. By jak najlepiej rozwinąć mięśnie należy zmieniać ćwiczenia. Przyzwyczajenie = mniejszy efekt.

By wykorzystać w pełni potencjał tych planów, stosujmy dwa (plany )zamiennie – co 6 tygodni. Dlaczego? A6W trwa 6 tygodni, natomiast ABS nie jest uwarunkowane czasem sesji, tylko poziomami trudności.

Wykorzystując taką metodę możemy być pewni, że nasze rezultaty będą więcej niż zaskakujące.

Ćwiczenia nie są łatwe i wyłącznie wytrwałe osoby zrealizują tego rodzaju plany. Wytrwałość = wspaniała sylwetka. Zatem do dzieła, zdobądź swój wspaniały brzuch!

Po zapoznaniu się z ćwiczeniami na mięśnie brzucha, wejdź w atlas ćwiczeń i skorzystaj z kolejnych pomysłów na udoskonalenie reszty swego ciała.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ćwiczenia .