Atlas ćwiczeń Cz.2 – najlepsze ćwiczenia na barki

Budowa barków

Atlas ćwiczeń Cz.2 najlepsze ćwiczenia na barki Atlas ćwiczeń Cz.2   najlepsze ćwiczenia na barkiBarki -  mięsień naramienny, składa się z 3 części :

- przedniej (obojczykowej)

-  bocznej (barkowej)

- tylnej (grzbietowej)

Dobrze rozwinięte mięśnie naramiennie są niezbędne przy wszelkich czynnościach fizycznych. Barki łączą wszystkie mięsnie górnej części ciała. Prawidłowo rozwinięte mięśni naramienne przyczyniają się do powstania potężnych ramion, muskularnej klatki piersiowej i szerokich pleców. A to dlatego, że barki wspomagają bicepsy, mięśnie piersiowe czy czworoboczne przy większości wykonywanych ćwiczeń wyżej wymienionych partii mięśniowych. Mięśnie naramienne są jedną z najbardziej widocznych grup mięśniowych.

Aby dobrze rozwinąć barki należy  wykonywać ćwiczenia, które służą rozwojowi poszczególnych części mięśnia. Konkretnie je atakować (pod różnymi kątami).

Najlepsze ćwiczenia na barki

Podstawowym ćwiczeniem, które wzmacnia i powiększa przednią i środkową część  mięśnia naramiennego jest:

Wyciskanie sztangi nad głowę

Wyciskanie sztangi nad głowę Atlas ćwiczeń Cz.2   najlepsze ćwiczenia na barki

Ćwiczenie to można wykonywać w pozycji stojącej. Stajemy w nieco szerszym rozkroku niż barki – klatka piersiowa wypchnięta ku przodowi, uchwyt nieco szerszy niż barki.

By spowodować harmonijny rozwój wszystkich grup mięśni, wybierz po jednym ćwiczeniu, które kładzie nacisk na daną część mięśnia.

Ćwiczenia kładące nacisk na przednią część mięśnia naramiennego

1.Unoszenie ramion w przód ze sztangą

Unoszenie ramion w przód ze sztangą Atlas ćwiczeń Cz.2   najlepsze ćwiczenia na barki

Stań w rozkroku trochę szerszym od barków. Chwyć gryf nachwytem na szerokości barków i trzymaj w wyprostowanych ramionach wzdłuż ciała. Unoś sztangę nieco ponad poziom barków. W celu dodatkowego napięcia mięśni zrób pauzę w szczytowym położeniu.

2.Unoszenie ramion w przód z hantlami

Unoszenie ramion w przód z hantlami1 Atlas ćwiczeń Cz.2   najlepsze ćwiczenia na barki

Jak wyżej (różnica – możesz wykonywać to ćwiczenie podnosząc obie ręce jednocześnie lub pojedynczo).

Ćwiczenia kładące nacisk na boczną część mięśnia naramiennego

1.Unoszenie ramienia w bok stojąc

Unoszenie ramienia w bok stojąc Atlas ćwiczeń Cz.2   najlepsze ćwiczenia na barki

Stań w lekkim rozkroku. Rozpocznij od unoszenia przy ugiętych rękach. Pamiętaj, że łokcie w każdej fazie ruchu mają wyprzedzać dłonie. Sztangielki unoś powyżej linii barków i bez zatrzymania opuszczaj powoli w dół. Ćwiczenie to można wykonywać jednorącz. W takim przypadku chwytaj się drabinek lub innego urządzenia i unoś sztangielkę bokiem w górę do poziomu.

2.Wznosy ramion na boki przy wyciągu

Wznosy ramion na boki przy wyciągu Atlas ćwiczeń Cz.2   najlepsze ćwiczenia na barki

Ćwiczenie wykonuj jak wyżej (różnica –  używaj linki z dolnego wyciągu, jednorącz chwytając drugą ręką wyciągu i unoś rękę bokiem w górę do poziomu).

Ćwiczenia kładące nacisk na tylną część mięśnia naramiennego                                   

      1.Wznosy ramion w opadzie tułowia

Wznosy ramion w opadzie tułowia Atlas ćwiczeń Cz.2   najlepsze ćwiczenia na barki

Stań w lekkim rozkroku. Wykonaj opad tułowia, tak aby był on równoległy do podłoża, a ramiona swobodnie zwisały. Unieś sztangielki szerokim łukiem do linii barków. Wstrzymaj na chwilę ruch i powoli opuść do pozycji wyjściowej. Ramiona powinny być wyprostowane w łokciach.

Masa,siła,rzeźba

Masa, siła, rzeźba to główne potrzeby sportowców. Zaspokoi je trening , jak i odpowiednia dieta i suplementacja.

Każda z trzech wyżej wymienionych potrzeb to inny sposób funkcjonowania organizmu i kreowania wizerunku własnej sylwetki. Ale cel jest jeden – dobry wygląd, a ten zapewnią jedynie indywidualne plany treningowe, oraz dobrze dobrane odżywki:

-Na masę

-Na siłę

-Na rzeźbę

Po dokonaniu wyboru interesujących Cię ćwiczeń na barki, wejdź w nasz atlas ćwiczeń i skorzystaj z kolejnych pomysłów na udoskonalenie reszty swego ciała.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ćwiczenia .