Gimnastyka poranna ćwiczenia

Gimnastyka poranna – zdrowy start

Gimnastyka poranna ćwiczeniaDryń, dryń !!! Dzwoni budzik –  pora wstawać! Każdy z nas zna ten nieprzyjemny poranny rytuał. Jesteśmy zmęczeni , zaspani i sięgamy po kawę i papierosa. Czas to zmienić! Gimnastyka poranna naładuje nas pozytywną energią na cały dzień.  Pobudzi nasz organizm, i mięśnie ( poprawiając ich elastyczność ), krew zacznie szybciej krążyć, a nasze samopoczucie stanie się zdecydowanie lepsze. Gimnastyka poranna dodaje ciału jędrności i sprężystości. Ćwiczenia gimnastyki porannej to dobry pomysł na pobudkę i zdrowy start.

 

Gimnastyka poranna ćwiczenia

Ćwiczenia gimnastyki porannej pobudzają lepiej niż kawa i papierosy! Zapraszamy!

Ćwiczenie 1:

Leżymy na plecach, ramiona wyprostowane za głową. Wyciągamy się przez 3-4 sekundy. Rozluźniamy mięśnie. Powtarzamy ćwiczenie 2-3 razy.

Ćwiczenie 2

Leżąc na łóżku  na plecach –  przyciągamy rękami oba kolana do klatki piersiowej. Wytrzymujemy w tej pozycji 15 sekund. Rozluźniamy się i powtarzamy  ćwiczenie 2-3 razy.

Ćwiczenie 3

Stajemy w lekkim rozkroku, ramiona lekko uniesione w bok, dłonie skierowane ku górze. Wykonujemy wolno krążenia ramion w przód i tył. Powtarzamy ćwiczenie 12-15 razy.

Ćwiczenie 4

Stajemy w lekkim rozkroku, jedna ręka oparta na biodrze, druga uniesiona nad głową. Wykonujemy skłon tułowia w bok. Wytrzymujemy w tej pozycji 3-4 sekundy. Wracamy do postawy wyjściowej a następnie wykonujemy skłon w drugą stronę. Wykonujemy 2-3 powtórzenia.

Ćwiczenie 5

Stajemy w rozkroku, unosimy ramiona w górę, dłonie skierowane do wewnątrz. Wykonujemy skłon w przód. Wytrzymujemy w tej pozycji 3-4 sekundy. Wracamy do postawy wyjściowej. Powtarzamy 5-6 razy.

Ćwiczenie 6

Włączamy ulubioną piosenkę. Biegniemy w miejscu lekko i rytmicznie, ale niezbyt szybko. Po 2-3 minutach rozluźniamy się. I kończymy wyczerpującą gimnastykę poranną.

Dodatkowe przebudzenie po gimnastyce porannej

Ćwiczenia gimnastyki porannej zakończone. Tuż po niej zalecamy prysznic – na przemian z ciepłej i zimnej wody. Gdy już jesteśmy przebudzeni i pełni energii – czas stawić czoło nowemu dniu.

Sekret : Kalorie podczas porannej gimnastyki najlepiej się spala przed pierwszą kawą i papierosem. Właśnie tuż po przebudzeniu!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fitness .