Dieta dr Dąbrowskiej przepisy

Czym jest dieta dr Dąbrowskiej ?

dieta dr dąbrowskiej przepisy Dieta dr Dąbrowskiej przepisyDieta dr Dąbrowskiej jest dietą owocowo – warzywną i można ją stosować od 1 – 6 tygodni. Dozwolone są warzywa i owoce ( jabłka, cytryny, grejpfruty ) w dowolnej ilości i postaci – soki, surówki, duszone, gotowane, wywary itd.

Czego nie spożywać w czasie diety dr Dąbrowskiej?

W czasie diety dr Dąbrowskiej nie należy spożywać zbóż, orzechów, ziemniaków, warzyw strączkowych, chleba, mleka, oleju, mięsa ani słodkich owoców. Dlaczego? Ponieważ są zbyt odżywcze i  hamują utratę wagi. Aby ją wspomóc zastosuj spalacze tłuszczu i zyskaj jeszcze lepsze efekty niż dotychczas. Wspomniane środki pomogą Ci w szybszy i efektywniejszy sposób zgubić zbędny tłuszczyk.

W diecie dr Dąbrowskiej nie należy również pić  mocnej kawy, herbaty, alkoholu i nie wolno palić papierosów.

Dieta dr Dąbrowskiej – wady i zalety

Dieta dr Dąbrowskiej przede wszystkim oczyszcza organizm, poprawia wygląd cery, włosów, paznokci i powoduje lekkość żołądka oraz lepsze samopoczucie – przy jej krótkim stosowaniu.  Jednakże jest monotonna i w dłuższym czasie powoduje spadek energii.

Dieta dr Dąbrowskiej może spowodować zanik apetytu na słodycze i ogólnie zmniejszyć głód.

Po zakończeniu diety dr Dąbrowskiej efekty nie utrzymują się zbyt długo, gdyż zaczynamy spożywać produkty mączne. Zasada powinna być taka – jeśli dietę stosujemy miesiąc, to następnie etapowo przez miesiąc powracamy do normalnego spożywania produktów. Wtedy nie przytyjemy.

Dieta dr Dąbrowskiej przepisy

Przepisy na dietę dr Dąbrowskiej można wymyślać samemu – w zależności od upodobań, potrzeb i tego na co mamy akurat ochotę. Można robić kompoty, soki – bez cukru, gotować na parze, jeść je na surowo, czy udusić w ziołach. Warzywa i owoce można łączyć ze sobą w różnorodny sposób. Dieta dr Dąbrowskiej jest skuteczna, lecz pamiętajmy, że najskuteczniejsza dieta to ta dostosowana pod twoje nawyki żywieniowe i  indywidualne potrzeby organizmu.

Jeśli się zastosujemy do wyżej wymienionych zasad to odniesiemy oczekiwane rezultaty bez efektu jo – jo.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dieta .