Ćwiczenia na twisterze

Ćwiczenia na twisterze 300x300 Ćwiczenia na twisterzeĆwiczenia na twisterze

Ćwicząc na twisterze obrotowym stracimy zbędny tłuszczyk w talii, brzuch, na pośladkach i udach. Oczywiście efekty te można wzmocnić poprzez spalacze tłuszczu.
Ćwiczenia na twisterze w skuteczny sposób przyczynią się do wyrzeźbienia sylwetki. Na rynku są również dostępne twistery z wypustkami, które masują stopy. W ten sposób prócz pięknej sylwetki, zyskujemy również lepsze zdrowie.
Wypustki na twisterze masując stopy przyczyniają się do zwalczania stresu, poprawy metabolizmu, zwalczania bólu głowy itp. dolegliwości.
Ćwiczenia na twisterze mogą się przyczynić do wyrzeźbienia niemal całej sylwetki, jeśli są odpowiednio wykonywane.

Ćwiczenia na twisterze – talia i brzuch

Ćwiczenia na twisterze na talię i brzuch polegają na wykonywaniu skrętów na twisterze. Można podeprzeć się dłońmi o ścianę i wykonywać skręty tułowia na boki, bądź bez podparcia skręty całego ciała. Podczas wykonywania skrętów, oczywiście uginamy nogi w kolanach ( uginamy je podczas skrętu i prostujemy w czasie powrotu do wyprostowanej sylwetki).
W ten sposób prócz brzucha i tali ćwiczymy również pośladki i nogi.

Ćwiczenia na twisterze – ręce

Ręce na twisterze ćwiczymy poprzez trzymanie w dłoniach niewielkich ciężarków – pół kilogramowych, kilogramowych i podczas skrętu tułowia wykonywania rękoma ćwiczeń na biceps, barki, przyciąganie rąk do siebie, czy też uginanie ich w łokciach.
Efekty ćwiczeń na twisterze na ręce będą zadawalające, jeśli potrafimy uruchomić fantazję i wymyślać różne sposoby wymachiwania rękoma.
Dobrym pomysłem na ćwiczenie rąk na twisterze jest zakupienie twistera z linkami, które ułatwią utrzymanie równowagi, jak i wyrzeźbienie i wysmuklenie rąk.

Ćwiczenia na twisterze – dlaczego?

Dlaczego ćwiczenia na twisterze są skuteczne? Ponieważ uruchamiają całe ciało! Poprzez skręty angażują mięśnie brzucha, talii. Poprzez uginanie nóg w kolanach – mięśnie nóg i pośladków. Poprzez trzymanie linek czy też ciężarków uruchamiają mięśnie rąk i klatki piersiowej.

Ćwiczenia na twisterze są świetnym rozwiązaniem dla tych wszystkich pań, które pragną wysmuklić sylwetkę. Wraz ze spalaczami tłuszczu będzie to jeszcze skuteczniejsza metoda, szybko przygotowująca nas na plażę i wszędzie tam, gdzie liczy się dobry wygląd!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fitness .